На страницу : Предыдущий  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следующий

Пол : Мужчина
Откуда : поезд№ 72
Дата регистрации : 2010-01-09
Возраст : 56
Награды : ЦСКА (София) - Страница 4 Dddndd13 ЦСКА (София) - Страница 4 Eabd2a660e5c

ЦСКА (София) - Страница 4 Empty
СообщениеТема: Re: ЦСКА (София)   ЦСКА (София) - Страница 4 EmptyЧт Окт 28, 2010 11:29 pm

Софийский ЦСКА и "Шериф" пожаловались в ФИФА на "Аланию"

Софийский ЦСКА подал жалобу в ФИФА на "Аланию", которая до сих пор не выполнила финансовые условия контракта, заключённого при переходе Ивана Иванова и Ивана Стоянова во владикавказский клуб. Болгарский клуб требует выплатить причитающиеся ему $ 1,4 млн. Ещё одна жалоба в ФИФА на "Аланию" поступила от молдавского "Шерифа", которому клуб из Осетии должен $ 500 тыс. за трансфер Абдул-Гафара Мамаха.

По информации "Чемпионат.ру", также руководство владикавказского клуба до сих пор не выполнило условия соглашения по переходу из московского "Спартака" в "Аланию" голкипера Дмитрия Хомича.

Возраст : 28
Награды : ЦСКА (София) - Страница 4 Dddndd10 ЦСКА (София) - Страница 4 Eabd2a660e5c ЦСКА (София) - Страница 4 245ae5917548

СообщениеТема: Re: ЦСКА (София)   ЦСКА (София) - Страница 4 EmptyПт Окт 29, 2010 10:43 pm

обойдутсяяяяяя
иероглиф
иероглиф

СообщениеТема: Re: ЦСКА (София)   ЦСКА (София) - Страница 4 EmptyВс Окт 31, 2010 2:17 am

ЦСКА би Берое в уникална драма с феноменален гол на Маркиньос в 93-ата минута

ЦСКА (София) - Страница 4 00267803

С великолепен гол от фаул на Маркиньос в 93-ата минута ЦСКА спечели изключително трудно домакинството си над Берое с 3:2 в мач от 12-ти кръг на "А група. Гостите от Стара Загора поведоха с попадение на Велев в 49-ата минута, но с два гола на Спас Делев червените обърнаха резултата. Бившият футболист на ЦСКА Евгени Йорданов изравни в 79-ата минута, но в последната секунда на даденото от рефера 3-минутно продължение Маркиньос донесе трите точки за червените.

Срещата се игра пред изключително малко зрители, тъй като преди мача сектор "Г" обяви бойкот и северната трибуна остана полупразна. От своя страна гостите от Стара Загора бяха подкрепяни от 300 запалянковци, което ги караше да се чувстват като домакини.

През първата част двата отбора се представиха слабо, елементарните грешки във всички части на терена изобилстваха и логично головите положения бяха малко.

Най-чистите от тях се откриха пред централния нападател на ЦСКА Спас Делев, който обаче на три пъти се спъна от топката и ги пропиля. От своя страна Берое отговори с няколко добри пробива на Тодор Христов по лявото крило. При един от тях, в 33-ата минута, неговото центриране се отби в крака на Акуаро и топката срещна напрената греда на Мболи.

Скуката през първото полувреме по нищо не предвещаваше какво очакваше феновете на двата отбора през втората част.

Още в 49-ата минута пробив на Берое по лявото крило завърши с центриране към оставения абсолютно непокрит в наказателното поле на ЦСКА Стефан Велев. Футболистът на заралии отправи не много силен удар, който можеше да бъде избит от Грило, но левият защитник на армейците, който бе един от най-слабите в червените редици, се размина с топката и тя влетя в мрежата на домакините.

Попадението стресна ЦСКА и футболистите в червено натиснаха своя противник. Последваха два пропуска на Александър Тонев, но в 57-ата минута логичното се случи и армейците изравниха. Спас Делев получи пас в наказателното поле на Берое, бутна топката с глава и след шут в близкия ъгъл на Карамфил Илчев изравни.

В 72-ата минута Делев вкара нов гол след центриране на Минев отдясно и по всичко изглеждаше, че червените ще спечелят лесно този двубой. Това не се случи и с попадение на резервата Евгени Йорданов в 79-ата минута гостите успяха да изравнят. Бившият нападател на ЦСКА се възползва от разбъркване след ъглов удар, последва поредна грешка в червената отбрана и Йорданов отблизо изравни за 2:2.

В края на срещата головите положения пред двете врати липсваха до споменатата вече 93-та минута. Нелсън направи добро двойно подаване с Мишел Платини и холандецът изскочи сам срещу стража на Берое. Реферът Ангел Ангелов обаче предпочете да отсъди фаул в полза на ЦСКА за игра с ръка на Бачев. Зад топката застана Маркиньос, който се представи изключително слабо в този мач, но компенсира множеството си грешки с отлично изпълнен пряк свободен удар и заби топката в горния десен ъгъл на беройската врата за измъченото 3:2 за ЦСКА.

иероглиф

СообщениеТема: Re: ЦСКА (София)   ЦСКА (София) - Страница 4 EmptyВт Ноя 02, 2010 12:05 am

иероглиф пишет:
СТОИЧКОВ СОГЛАСИЛСЯ ВОЗГЛАВИТЬ СОФИЙСКИЙ ЦСКА

По информации болгарского портала "Топспорт", бывший футболист испанской "Барселоны" Христо Стоичков принял предложение возглавить софийский ЦСКА. Сообщается, что на его кандидатуре настаивает президент столичного клуба Валентин Михов. Легенда болгарского футбола должен принять клуб с 1 января 2011 года.

Напомним, чуть ранее появилась информация, что Стоичков может пополнить тренерский штаб "Барселоны".

Легендарный болгарский футболист Христо Стоичков опроверг слухи о том, что он будет работать в "Барселоне".

"Я очень близок к тому, чтобы возглавить сборную Бахрейна. Буду ли я работать тренером в "Барсе"? Нет, не буду", - цитирует Стоичкова tribalfootball.com.
V[a]mp[i]re
V[a]mp[i]re

СообщениеТема: Re: ЦСКА (София)   ЦСКА (София) - Страница 4 EmptyПт Ноя 05, 2010 3:55 pm

ЦСКА (София) - Страница 4 00269448

Отборът на ЦСКА продължава да гази под ръководството на новия си треньор Милен Радуканов, след като днес армейците победиха с 1:0 Пирин в Благоевград и се доближиха на само три точки от местата, даващи право на класиране в Европа. Голът за червените реализира Спас Делев в 11-ата минута. Тодор Янчев излъга двама противникови футболисти, пусна към Платини, който изведе Спас Делев зад отбраната на домакините и нисичкият нападател с диагонален шут в долния десен ъгъл на Макенджиев отбеляза.

В 83-ата минута гостите от София останаха с човек по-малко след втори жълт и репсективно червен картон на Спас Делев. Интересното е, че Спас Делев получи първия картон абсолютно незаслужено, а вторият - за игра с ръка в наказателното поле на Пирин.

Това бе четвърти пореден успех за ЦСКА под ръководството на българския Моуриньо, както бе кръстен Радуканов от румънския треньор Йоан Андоне. До този момент треньорът на армейците може да се похвали с победи над Миньор, Берое, Рапид (Виена) и днес над Пирин.

Срещата започна по-добре за гостите от София и в 11-ата минута Спас Делев откри. Четиринайсет минути по-късно нисичкият нападател до голяма степен можеше да реши нещата в полза на гостите от София, но ударът му от 6-7 метра бе спасен от Макенджиев.

Постепенно домакините се отърсиха от напрежението и на свой ред погледнаха по-смело към противниковата врата. В 31-ата имнута Кондев стреля опасно, но ударът му излезе в аут. После на два пъти младият Станислав Костов опита да вкара, но Мболи спаси ударите му с глава и с десния крак. При втората ситуация обаче отличо впечатление направи финтът на 19-годишния талант, с който той великолепно се освободи от двама противникови футболисти, но нямаше късмет при завършващия шут.

През втората част ЦСКА се прибра в собствената си половина и разчиташе главно на контраатаки. При няколко от тях червените имаха отлични ситуации да отбележат втори гол, но в не малко от тези положения атакуващите футболисти на червените проявиха егоизъм и не подадоха на свой съотборник. Веднъж и съдията се намеси, когато в 60-ата минута откъсналият се сам срещу вратаря Макенджиев Спас Делев бе спрян със засада, която не съществуваше. В 67-ата минута отново Делев бе замесен в спорна ситуация, при която бе задържан в наказателното поле на Пирин и падна, при строполяването на земята той събори и защитник на Пирин, а притичалият Тонев вкара топката в мрежата на домакините. Реферът Георги Кабаков отмени попадението и даде жълт картон на Делев за симулация.

В 83-ата минута нисичкият голмайстор на ЦСКА получи съвсем заслужено втори жълт картон и пое преждевременно към съблекалнята. Това обаче не се отрази кой знае колко на играта и армейците лесно удържаха крехката си преднина.

ПИРИН - ЦСКА 0:1

0:1 Делев 11
V[a]mp[i]re
V[a]mp[i]re

СообщениеТема: Re: ЦСКА (София)   ЦСКА (София) - Страница 4 EmptyВт Ноя 09, 2010 11:37 pm

ооооооооооооооооооооооо
иероглиф
иероглиф

Возрождаетесь?
V[a]mp[i]re
V[a]mp[i]re

СообщениеТема: Re: ЦСКА (София)   ЦСКА (София) - Страница 4 EmptyСр Ноя 10, 2010 12:03 am

V[a]mp[i]re

СообщениеТема: Re: ЦСКА (София)   ЦСКА (София) - Страница 4 EmptyСр Ноя 10, 2010 4:19 pm

иероглиф

СообщениеТема: Re: ЦСКА (София)   ЦСКА (София) - Страница 4 EmptyЧт Ноя 11, 2010 12:03 am

абзац.... Good dntknw appl
иероглиф
иероглиф

Спасибо, Саня..)) cheers
V[a]mp[i]re
V[a]mp[i]re

СообщениеТема: Re: ЦСКА (София)   ЦСКА (София) - Страница 4 EmptyЧт Ноя 11, 2010 5:29 pm

ЦСКА (София) - Страница 4 80450
иероглиф
иероглиф

СообщениеТема: Re: ЦСКА (София)   ЦСКА (София) - Страница 4 EmptyПн Ноя 15, 2010 2:11 am

ЦСКА бие с гол от аутлинията пред 7000 на "Васил Левски"

ЦСКА (София) - Страница 4 00270602

ЦСКА продължи победната си серия в "А" група под ръководството на Милен Радуканов след трудна домакинска победа с 1:0 над Локомотив (Пловдив). Голът за червените вкара Маркиньос в 53-ата минута. Тогава бразилецът бе изведен от Борис Галчев и стреля почти от аутлинията, шутът изненада стража на гостите Флориан Лучини и влетя в неговата мрежа.

Като цяло армейците надиграха пловдивчани и имаха още няколко шанса за ново попадение. В 25-ата минута Тонев нацели лявата греда, а в 49-ата Маркиньос от 5 метра с глава изпрати топката в аут.

Гостите от Пловдив разчитаха повече на контраатаки и статични положения, които носеха сериозни опасности пред Мболи.

В 43-ата минута те дори успяха да вкарата топката във вратата на ЦСКА чрез Базил де Карвальо, но попадението правилно бе отменено поради засада.

Срещата предизвика сериозен интерес и на нея се изсипаха около 7000 запалянковци на двата отбора. Този път сериозно присъствие бе инкасирано и в сектор "Г", който подкрепи армейците през всичките 90 минути.

С тази победа ЦСКА се изравни по точки с Локо Сф и Черноморец на третото място в класирането на "А" група.

ЦСКА (София) - Страница 4 E

Отборът на ЦСКА спечели с 3:1 гостуването си на Сливен в 1/16 финал от турнира за Купата на България. Армейците изоставаха в резултата след като инкасираха попадение през първото полувреме. През втората част гостите вкараха три безответни гола и си осигуриха участие в следващата фаза на турнира. Точни за ЦСКА бяха Тошко Янчев, Спас Делев и Килиън Шеридън.

Армейците натиснаха своя опонент още от първия съдийски сигнал. В 9-а минута след изпълнение на ъглов удар топката попадна в непокрития Маркиньос, който стреля с десния крак от въздуха, но ударът бе твърде слаб и Георгиев изби. Минута по-късно Румен Трифонов шутира мощно с левия крак, но топката мина високо над вратата. В 12-а минута Мишел Платини пропусна отлична възможност за гол. Маркиньос бе намерен с пас от дълбочина в наказателното поле на Сливен, овладя топката на гърди и подаде към оставения сам Платини. Нападателят не съумя да уцели топката и да даде преднина на ЦСКА. В 23-а минута след грешка на Виданов в защита, Василев финтира добре бранителите и стреля неспасяемо към Чавдаров за 1:0. след инкасирания гол армейците се отчетоха с няколко фрапантни пропуска пред Георгиев. В 28-а минута Спас Делев получи топката в наказателното поле на домакините и стреля с левия крак, там малко не достигна на Тошко Янчев да засече кълбото в мрежата на Георгиев. Две минути по-късно Платини от дъгата стреля технично с десния крак,но стражът спаси удара. Коста Янев също опита да се разпише, но и двата му удара минаха близо до десния страничен стълб. Галчев от дистанция затрудни максимално вратаря на Сливен, но пак до гол не се стигна. В 41-а минута Маркиньос направи непростим пропуск. След много груба грешка на Филипов от Сливен, който върна спорно към своя вратар там бразилецът се озова очи в очи с Георгиев, но стреля право в неговото тяло.

Второто полувреме гостите продължиха с атаките в търсене на изравнителен гол. В 57-а минута Коста Янев подхвана атака за ЦСКА и пусна в коридор към Трифонов. Той достигна до самата аут линия и върна към нахлуващия Тошко Янчев. За капитанът не остана нищо друго освен да засече топката в мрежата на Георгиев и да изравни резултата. Последва опасно центриране към Чавдаров, който закова топката точно на голлинията. В 68-а минута редовен гол за ЦСКА бе отменен. Платини подаде към Делев, който триково с пета пусна кълбото под плонжа на Георгиев и топката се оплете в мрежата на домакините. Страничният рефер обаче маркира засада о не зачете гола. Три минути по-късно Спас Делев се отскубна от защитата на Сливен сам срещу вратаря с топовен изстрел изведе ЦСКА напред в резултата. В 80-а минута отново Платини пропусна от изгодна позиция. Маркиньос догони една топка до самата аут линия и върна към своя сънародник, който направи пореден пропуск пред противниковата врата. Домакините от Сливен удариха греда след като Христов с глава засече опасно центриране пред Чавдаров. В 93-а минута появилият се като резерва Килиън Шеридън с елегантен прехвърлящ удар вкара трети гол за ЦСКА, за да оформи крайния резултат.

ЦСКА: 1. Здравко Чавдаров, 25. Йордан Минев, 2. Павел Виданов, 4. Костадин Стоянов, 8. Румен Трифонов, 21. Коста Янев ( 19. Апостол Попов – 92’), 5. Тодор Янчев-к, 18. Борис Галчев, 28. Маркиньос, 32. Мишел Платини ( 26. Килиън Шеридън – 86’), 7. Спас Делев ( 24. Александър Тонев – 88’)

ЦСКА (София) - Страница 4 A 1 - 3 ЦСКА (София) - Страница 4 A
иероглиф
иероглиф

СообщениеТема: Re: ЦСКА (София)   ЦСКА (София) - Страница 4 EmptyПт Ноя 26, 2010 4:56 am

Без вечно дерби на леда, ЦСКА би служебно Левски с 5:0

ЦСКА (София) - Страница 4 Photo_verybig_170023

ЦСКА (София) - Страница 4 Path_15793
ЦСКА (София) - Страница 4 Path_15795

Вечно дерби на леда нямаше тази вечер в Зимния дворец. Левски не се яви за сблъсъка си и то като домакин на ЦСКА в Студентски град в среща от първия кръг на родното първенство по хокей на лед. Така червените печелят служебно срещу сините с 5:0.
Доста фенове заеха местата си на трибуните, но бяха разочаровани и видяха само част от тренировката на ЦСКА. Полицаите, които трябваше да охраняват вечното дерби, също бяха доста и само 5 минути преди обявения начален час на мача - 20:45 часа им бе известено „Мач няма да има”, като някои от тях останаха още час в близост до пързалката.
Стана ясно, че едва късно следобед Левски са известили на Българска федерация по хокей на лед, че няма да се явят на дербито, на което са домакини, а сините играчи нямала и картотеки. Сред онези, които стояха около леда в Зимния дворец се чу, че Левски въобще няма да участват в първенството, което означава, че една 2 отбора ще трябва да спорят за титлата – шампионът Славия и ЦСКА. Белите победиха червените с 10:2 преди два дни.

Пред Гонг треньорът на ХК ЦСКА Кирил Ходулов коментира:
Получи се много неприятна ситуация защото отборът на Левски трябваше да предупредят навреме, ако имат проблеми с организацията. Добре се знае, че първенството ще започне ноември, програмата бе обявена преди седмица, беше даден срок да се предоставят картотеките на състезателите във федерацията. Така че всеки едни знаеше и ако е имал някакви проблеми, е длъжен да предупреди. Както ние сме се отвили за мача, така и те (от Левски) трябваше да са се подготвили. Ние нямаме дори официално писмо от централата ни, в което да ни кажат, че мач няма да има, че това и това са причините. Това е отвратително и супер неприятно защото ние полагаме неимоверни усилия да можем да поддържаме този спорт и да накараме младите да дойдат на пързалката. Видяхте колко много публика се бе събрала, а това мога да кажа че не се е случвало от 15 години в тази зала.
Днес следобед само чух, че няма да има мач, но нямахме нищо официално. Факт е, че те не дойдоха на мача. Полицията също бе тук, а тя е част от организацията. И те сигурно са разбрали в последния момент, а това е много лошо и вреди на имиджа на целия ни спорт.

Не мога да говоря от името на Левски дали ще участват в първенството или ще останем само два отбора. Тимове могат да се направят защото в любителската лига има доста играчи, дори 50% от тях са момчета и мъже, които са играли хокей. Там има 7 отбора и нищо не пречи първенството ни да бъде от 8 клуба. Тогава ще бъде и много по-интересно, а играчите ще успеят да се разпределят по-правилно. Също така можеше да поканим за участие и гръцкия Арис, който е почти всеки уикенд при нас на гости и играем мачове заедно.
Не съм запознат точно е сумата по издръжката на един отбор, колко струва охраната от СДВР. Часът лед, който трябва да се плати специално за мач излиза около 180-200лева. А за издръжката на даден клуб зависи от това какво точно развива. Ние в ЦСКА развиваме предимно деца и юноши, а събираме средства да си плащаме сами леда. Тези момчета от мъжкия ни отбор нямат професионален статут, а такъв на аматьори, но не са любители с хоби хокей! Те са аматьори, които играят, тренират, но не получават заплата. Всеки един от нашите хокеисти играе на добра воля и заради самата игра. А това им прави невероятна чест. Лично аз се върнах преди два сезона след 15 години пауза само защото решихме да възстановим клуба в сегашния му вид. Принудих се заради младите да се върна да играя, но ми е ясно, че никога не можем да върнем нивото от миналото. Важното е, че аз държа тези момчета да стоят далеч от неприятното лице на улицата.

Държа да кажа относно сблъсъците на леда: това е най-бързият и динамичен спорт, в който сблъсъците са разрешени. Според правилника сблъсъците тяло в тяло са разрешени! Сбиването на двама играчи не може да бъде тълкувано като проява на агресия и се случва навсякъде по света на хокей. Сблъсъците не са приоритет, а част от атракцията на играта. Когато на двама играчи малко в повече им е дошло и са изнервени, се получава. Такива сблъсъци между двама играчи на напълно в рамките на нормалното. Едно сдърпване и размяна на 2-3 удара не може да се броят за сбиване. Спортът и правилникът разрешава тези сблъсъци на висока скорост. Далеч съм от мисълта да се толерират такива неща и играчите по този начин да разрешават проблемите на леда. Но това се случва, част от играта е и не трябва да се преекспонира.

ЦСКА ще се бори за шампионската титла независимо какво ще се случи занапред! Имаме си нашата цел и програма, ще си я следваме и се надяваме на успех.